Rusza przetarg na budowę lodowiska w Przasnyszu!

Zgodnie z zapowiedzią starosty przasnyskiego oraz radnych powiatowych z Przasnysza, przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu powstanie ogólnodostępne i całoroczne lodowisko rekreacyjno – sportowe dla wszystkich mieszkańców i uczniów. Wielofunkcyjny obiekt będzie posiadał widownię, wewnętrzną scenę, pełne zaplecze oraz infrastrukturę, jakiego nie ma w całym regionie. Lodowisko będzie pełnowymiarowe, z płytą mrożoną wodną i maszyną rolbą wygładzającą lód wodny. Zagospodarowany zostanie również cały przyległy teren ZSP oraz wykonany pod standard hotelowy remont południowej (dotychczas nie zamieszkałej) części internatu.

Przetarg na zlecenie starostwa przygotowała olsztyńska firma Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane INSPEC Sp. z o.o.

Ruszamy z budową

Inwestycja została staraniem starosty i radnych powiatowych PSL, w szczególności: Janusza Osiadacza i Jolanty Kaczorek z Przasnysza zapisana w planie inwestycyjnym oraz budżecie powiatu przasnyskiego. Dziś możemy poinformować, że ruszamy z jej budową. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach oraz dotacji pozyskanej przez starostwo z Ministerstwa Sportu.

Kolejna inwestycja w ramach „programu starosty dla Przasnysza”

Po Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu, Oświatowym Inkubatorze w Zdziwóju Nowym i Starym, czy ponad 200 km modernizowanych w powiecie dróg i wielu innych inwestycjach przewidzianych do realizacji w ramach rekordowego budżetu na rok 2018 – starostwo rusza z kolejną zapowiedzianą inwestycją. Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski ogłosił właśnie przetarg na budowę krytego lodowiska w Przasnyszu. To kolejny z elementów tzw. „programu starosty dla Przasnysza”.

Marzenia się spełniają

Powiat Przasnyski od lat marzył o krytym lodowisku. Starostwo wykonało dekadę temu projekt techniczny i wyrobiło wszystkie pozwolenia i uzgodnienia, ale nie udało się pozyskać pieniędzy z Unii, a to droga inwestycja. Nie stać na nią było ani Powiatu, ani Miasta.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty