Starostwo wzmacnia bazę dydaktyczną LO im.KEN w Przasnyszu

Na wniosek radnych powiatowych z Przasnysza Janusza Osiadacza i Jolanty Kaczorek oraz dzięki pomocy zastępcy dyrektora i rzecznika starostwa powiatowego Sławomira Czaplickiego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu powstała nowa sala, profesjonalna pracownia biologiczna. Zarząd i Rada Powiatu, odpowiadając na prośbę dyrektora Radosława Waleszczaka i nauczyciela biologii Zbigniewa Sztuca przekazały na ten cel 50 tyś zł.

17 października nastąpiło uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanej Sali.

LO im. KEN w Przasnyszu osiąga z roku na rok coraz lepsze wyniki nauczania
z biologii. Potwierdzają to wyniki egzaminów maturalnych oraz osiągnięcia uczniów na olimpiadach i konkursach z tego zakresu.

Urządzenie specjalistycznej pracowni biologicznej jest z pewnością wydatkiem celowym, który przyczyni się niewątpliwie i istotnie do kontynuacji wzrostu poziomu nauczania oraz wyrównania szans edukacyjnych młodzieży naszego Liceum.

Liczymy, że w kolejnych latach nasi uczniowie z powodzeniem będą zdawać na medycynę, farmację, czy stomatologię, a w sytuacji, kiedy w Polsce brakuje tego rodzaju fachowców, wzmocnienie potencjału dydaktycznego naszego LO w tym zakresie jest, jak najbardziej wskazane.

Mamy nadzieję, że absolwenci studiów medycznych będą wracać do nas i podejmować pracę na terenie naszego powiatu. Nasze społeczeństwo się starzeje i ochrona zdrowia musi sprostać tym wyzwaniom.

Oczywiście będziemy sukcesywnie wspierać szkołę w pozostałych dziedzinach.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Powiązane posty