Światłowód w Przasnyszu już niebawem!

Przekazujemy oficjalną informację Grupy INEA.

W ramach, współfinansowanego ze środków unijnych, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) Grupa INEA – dostawca najszybszego Internetu w Polsce wybuduje nowoczesną sieć światłowodową w Przasnyszu i okolicach.

Inwestycja ta prowadzona będzie w ramach działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” współfinansowanych przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Trzeci konkurs POPC obejmował 33 najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym  obszary Polski, na które we wcześniejszych edycjach nie podpisano umów o dofinansowanie budowy sieci światłowodowej. 

Należące do Grupy INEA spółki FIBEE I i FIBEE IV wygrały konkursy na inwestycje w aż 19 obszarach konkursowych na terenie całej Polski, w tym m.in. w powiatach: przasnyskim, ostrołęckim, makowskim, ostrowskim i wyszkowskim. Szczegółowa mapa obszaru objętego projektem budowy sieci światłowodowej dostępna jest na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa: https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/Obszar_3_1_14_26.pdf

W ramach inwestycji na terenie powiatu przasnyskiego, w ciągu najbliższych 3 lat planowane jest przyłączenie blisko 4 000 gospodarstw domowych oraz 61 placówek szkolnych i instytucji. Dokładna liczba adresów, do których doprowadzony zostanie światłowód, uzależniona jest jednak od wysokości opłat za umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie drogowym. Jeśli zostaną one obniżone, Grupa INEA zadeklarowała, że ze środków własnych doprowadzi światłowód do dodatkowych lokalizacji. Rozpoczęcie budowy sieci zaplanowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Powiązane posty

Zostaw komentarz