Uważajmy na oszustów!

Przasnyska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie zamieszkujące. Prosimy , aby nie ufać nieznajomym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzanie powodu ich wizyty w firmie, w której jak deklarują pracują . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń ,prosimy o szybki kontakt z Policją pod numerem 997.

We wtorek (07.08.2018r.) około godz.13:30 w Przasnyszu na osiedlu Orlika wychodzący do sklepu na zakupy 71 letni przasnyszanin przed blokiem spotkał około 30 letnią kobietę ( wzrost ok. 160 cm, długie czarne włosy, lekko kręcone )i mężczyznę( wiek około 30 lat ,wzrost 165 cm, tęgiej budowy ciała). W mieszkaniu została 74 letnia żona. Przasnyszanin zwrócił uwagę na zeszyt trzymany przez młodego mężczyznę i zapytał, czy są z osiedlowej administracji. Mężczyzna potwierdził i zapytał 71 latka, czy w domu jest żona, bo jest awaria wody i muszą to sprawdzić. Mężczyzna i kobieta poszli do mieszkania przasnyszanina i powołując się na rozmowę z nim ,pod pretekstem dokonania sprawdzenia wody oraz podając się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej zostali wpuszczeni do mieszkania . Mężczyzna poszedł z żoną przasnyszanina do łazienki i polecił jej spuszczać wodę do wanny oraz zagadywał rozmową. W tym czasie jego towarzyszka plądrowała pokój obok łazienki . Gdy z zakupów powrócił 71 latek, mężczyzna i kobieta szybko opuścili mieszkanie, a następnie okazało się, że z szuflady regału zostało skradzione 10 000 zł.
W powyższej sprawie wszczęto postępowanie i trwają czynności celem wykrycia sprawców kradzieży.

Ostrzegamy ! Zalecamy czujność i rozwagę .Zamykajmy drzwi do swoich mieszkań i klatek schodowych. Nie wpuszczajmy do mieszkania nieznanych nam, nawet bardzo miłych i uczynnych osób. Sprawcy kradzieży bezwzględnie wykorzystują ufność oraz podeszły wiek poszkodowanych. Pamiętajmy! Kontrole, przeglądy instalacji są wcześniej przez administrację budynków ogłaszane. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie wpuszczajmy obcych do mieszkania i zaproponujmy ponowną wizytę w innym terminie. W tym czasie można sprawdzić instytucję i powiadomić Policję.
Niepotrzebnie nie narażajmy się na utratę często całego dorobku życia.

Dbania o bezpieczeństwo osobiste w życiu codziennym nie wymaga radykalnych zmian w naszych codziennych zwyczajach. Chodzi raczej o to, aby nauczyć się rozpoznawać zagrażające nam sytuacje i umieć odpowiednio się w nich zachować.

Powiązane posty