Warsztaty z programowania dla dzieci

Dobiegł końca cykl warsztatów z programowania pn. „… więc Koziołek mądra głowa”. W Filii nr 2 gościliśmy różne grupy wiekowe ( od 6 do 10 lat ), które rozpoczęły przygodę z programowaniem na ogólnodostępnej aplikacji Scratch Junior. Zajęcia zostały również przeprowadzone w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1.

Uczestnicy nauczyli się komponować proste animacje komputerowe. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w robota. Dzieciaki z ogromną koncentracją angażowały się w zabawę. Realizacja zadań  wymagała wyobraźni, a przede wszystkim umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego i logicznego. Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem, ponieważ łączyły popularne wśród dzieci środowisko nowych technologii z zabawą i nauką. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności matematyczne jak również zdobyły nową wiedzę dotyczącą programowania świetnie się przy tym bawiąc.

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za udział w warsztatach: klasie IIc i IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przedszkolakom z grupy Geniuszów z Przedszkola Kraina Gumisiów!

Projekt „Nakręceni na historie” realizowany we współpracy z Fundacją SCALAM.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP Przasnysz

Powiązane posty