Wydaje się, że osiągnięto porozumienie w sprawie basenu w Przasnyszu (aktualizacja)

Zakończyło się trwające około godziny spotkanie w sprawie inicjatywy władz miasta dotyczącej budowy w Przasnyszu basenu i lodowiska. Starosta przasnyski  Zenon Szczepankowski, spotkał się z burmistrzem  Przasnysza Waldemarem Trochimiukiem i radnym powiatowym Krzysztofem Bieńkowskim. W spotkaniu uczestniczyli również Wojciech Kobyliński oraz Sławomir Czaplicki, dyrektor oraz zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego w przasnyskim starostwie.
– Spotkanie przebiegało w pozytywnej i optymistycznej atmosferze. Starosta Zenon Szczepankowski popiera inicjatywę władz miasta i deklaruje współpracę. Szef powiatu wyraził zadowolenie, że władze miasta podjęły się inicjatywy i funkcji lidera budowy obiektów podobnych do tych, które w ramach Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych, starosta przasnyski chciał wybudować w Przasnyszu już kilka lat temu. – relacjonuje Sławomir Czaplicki, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
– Mimo, że spotkanie było trudne i z gatunku tych „niemożliwych do realizacji” to udało nam się nawiązać nić porozumienia. Warto by przy tej okazji nie wracać do sporów z przeszłości, co nie jest dla nikogo łatwe, ale z nadzieją patrzeć w przyszłość i widzieć dobre intencje każdej ze stron. Myślę, że ramowo już się porozumieliśmy. A co do dalszych szczegółów budowy i sfinansowania basenu i lodowiska negocjacje i rozmowy będą trwały. – tłumaczy Krzysztof Bieńkowski, PiS.

-Miasto Przasnysz pobuduje obiekt, który opisuję jeżeli tak zdecydują mieszkańcy i Rada Miejska. Liczę na poważnie potraktowanie naszej inicjatywy przez władze samorządowe Powiatu Przasnyskiego. Po wprowadzeniu tego przedsięwzięcia do budżetu przez Radę Miejską zwrócimy się z oficjalną propozycją współfinansowania budowy kompleksu przez powiat. I wtedy dopiero będą zapadały oficjalne decyzje. W czasie dzisiejszego spotkania Pan Starosta nazwał je „nowym otwarciem”. Dobrze by było, żeby tak się stało. Ja jestem za. – przyznaje Waldemar Trochimiuk, burmistrz miasta Przasnysz

Powiązane posty