Wystawa Ojcowie Niepodległości w Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu

6 września br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu  zagościła wystawa IPN poświęcona Ojcom Założycielom Niepodległej Polski.

W swoim przemówieniu Krzysztof Bieńkowski wyraził nadzieję, że wystawa ,,Ojcowie Niepodległości” zorganizowana przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz Instytut Pamięci Narodowej przybliży młodzieży trudny czas walk o niepodległość Polski.

– Owocne  budowanie przyszłości Ojczyzny jest możliwe w oparciu o wartości, które reprezentowali w swoim życiu tacy patrioci jak Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos i Roman Dmowski – stwierdził Krzysztof Bieńkowski.

Dyrektor przasnyskiego liceum Radosław Waleszczak podziękował w imieniu nauczycieli i uczniów za możliwość przedstawienia tak interesującej i cennej ekspozycji. Zaprosił młodzież i grono pedagogiczne do jej zwiedzenia.

Ekspozycja ma charakter objazdowy. Odbyła się już w Ostrołęce, Radomiu, skąd trafiła do Płocka. Obecnie dostępna jest w Ciechanowie, a następnie odwiedzi Siedlce. Ekspozycja zakończy się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Powiązane posty