XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy

W dniach od 18 do 21 maja 2017 r. delegacja uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu uczestniczyła w XIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy. W zlocie wzięło udział 18 szkół z całej Polski oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Marek Michalak, Lech Krychowski, Gerhard Schulz, Krzysztof Bramorski, Kazimierz Pleśniak, Zofia Marcinek, Ryszard Kiełek i ks. Piotr Sadkiewicz.

Temat zlotu to: ”Na ludową nutę”. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, po czym przemaszerowaliśmy z pocztami sztandarowymi do szkoły, gdzie nastąpiła ich prezentacja. Po spotkaniu inauguracyjnym prowadzonym przez Dyrektora Zespołu Szkół w Osiecznicy p. Annę Chinalską odbyła się część artystyczna w wykonaniu gospodarzy.
Podczas zlotu Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak wraz z Członkami Kapituły wręczył „Order Uśmiechu” p. Batii Gilad z Izraela – przewodniczącej Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, która rozpowszechnia jego idee w codziennej pracy z dziećmi. To już 1008 medal przyznany za okazane dzieciom serce, dobroć i cierpliwość.
Uczniowie wszystkich szkół zaprezentowali krótkie występy. Delegacja z naszej szkoły: Martyna Łysiak, Alicja Michalak, Kalina Pacewicz, Nikola Łukaszewska wraz z opiekunami p. Anną Szymańską oraz p. Piotrem Duckim przygotowała dwie piosenki ludowe, w tym jedną z własnym tekstem.

W sobotę korzystaliśmy z wielu zaplanowanych atrakcji, takich jak: gra terenowa w Krośnie Odrzańskim, rejs statkiem „Zefir”, spotkanie z historią na Zamku Piastowskim. W tym dniu odbył się również charytatywny „Bieg o Uśmiech”. Zebrana kwota została przekazana na leczenie chorego na ostrą białaczkę Igora. Wieczór zakończył się spotkaniem integracyjnym przy ognisku. Pobyt upłynął nam w radosnej i kolorowej atmosferze, za co wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza organizatorom, serdecznie dziękujemy.

 

Powiązane posty