Edukacyjnie i rozrywkowo do Ciechanowa

Choć późnojesienna aura nie zachęca do podróżowania, uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach wybrali się na krótką wycieczkę edukacyjno-turystyczną do Ciechanowa. Wyprawa doszła do skutku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Celem wyjazdu był udział w warsztatach na temat niepodległości Polski zorganizowanych w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz zwiedzanie wystawy czasowej o zbliżonej tematyce. Uczniowie mieli okazję obejrzeć również inne wystawy w ciechanowskim muzeum.

Przewodnik oprowadzający uczniów po muzeum przybliżył problematykę niepodległościową przez pokaz multimedialny oraz aktywny udział uczniów w konkursie wiedzy o Polsce. W trakcie pokazu można było obejrzeć m.in. eksponaty ze zbiorów Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (np. czapkę maciejówkę, umundurowanie, broń, odznaki).

Po części edukacyjnej nastąpiła część rozrywkowa. Uczniowie udali się do kina „Łydynia” mieszczącego się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej. Tu czekał na wszystkich seans filmu pt.: „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda”, który jest nawiązaniem do cyklu powieści o Harrym Potterze. Efekty specjalne, nierzeczywiste sceny oraz metaforyczna walka dobrych i złych mocy zachwyciły uczniów.

Wycieczka została zorganizowana przez nauczycielki: Katarzynę Wódkiewicz i Magdalenę Morawską. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Jolanta Tyniecka.

Źródło: www.krzynowlogamala.pl

Powiązane posty