Jubileusz XX-lecia Województwa Mazowieckiego – finał obchodów w Chorzelach

Uroczyste podsumowanie całodniowych obchodów jubileuszu odbyło się w auli widowiskowej MCSZ w Chorzelach. To właśnie miasto i gmina Chorzele stały się ostatnim przystankiem podroży po szlaku inwestycji i atrakcji samorządów z terenu powiatu przasnyskiego.

Od godz. 18.00 w auli trwało spotkanie z mieszkańcami gminy Chorzele, które uświetniła swoim występem solistka Agnieszka Grabowska – stypendystka powiatu przasnyskiego.

W trakcie spotkania marszałek Adam Struzik wręczył medale Pro Masovia dla gospodarza uroczystości – Beaty Szczepankowskiej – burmistrza miasta i Gminy Chorzele oraz Dariusza Brzezickiego – radnego Rady Miejskiej w Chorzelach, a także dyplomy uznania dla: Krzysztofa Milewskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej w Chorzelach, Doroty Kowalskiej – radnej rady Miejskiej w Chorzelach, Mirosława Chmielińskiego – radnego Rady Miejskiej w Chorzelach, Zenobiusza Jelińskiego – radnego Rady Miejskiej w Chorzelach oraz Andrzeja Burnosa – radnego Rady Miejskiej w Chorzelach.

Ponadto marszałek wręczył piłę spalinową wytypowanej przez władze gminy jednostce strażackiej – OSP w Pruskołęce.

Władze miasta i gminy Chorzele wręczyły również specjalne podziękowanie dla marszałka Struzika i zarządu województwa.

Wspaniałym podsumowaniem i wisienką na torcie obchodów stał się wieczorny koncert Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Znani i lubiani aktorzy, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprezentowali pełen humoru, ale i wzruszeń, program artystyczny, ukazujący barwną historię Rzeczpospolitej.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Powiązane posty