Klub Seniora w Przasnyszu?

Klub Seniora z prawdziwego zdarzenia? Wszystko wskazuje, że takie miejsce wkrótce zostanie uruchomione w Przasnyszu. Jaką będzie mieć ofertę? O tym zdecydują sami seniorzy zrzeszeni w Radzie Seniorów, Związku Emerytów i nieformalnej grupie spotykającej się w Miejskim Domu Kultury. Prace nad ustaleniem zasad korzystania z klubu już się rozpoczęły.

W Klubie Seniora można się będzie spotkać z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzi czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea Klubów Seniora – mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania.

W Przasnyszu możliwość utworzenia Klubu Seniora pojawiła się wraz z przeprowadzką Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowej siedziby przy ul. Jarosława Dąbrowskiego. Nowa, nowoczesna siedziba spowodowała, że biblioteczna filia funkcjonująca w budynku ul. św. Wojciecha zostanie przekształcona w Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej i przeniesiona do siedziby głównej biblioteki. Tym samym zwolnią się pomieszczenia przy ul. św. Wojciecha, gdzie można będzie zlokalizować właśnie Klub Seniora.

– To idealne miejsce dla seniorów. Jest w centrum miasta, i – jeśli wspólnota mieszkaniowa się zgodzi, spróbujemy dobudować tam windę dla niepełnosprawnych – komentuje burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk.

UM Przasnysz

Powiązane posty