Kostkowiada jako święto młodzieży – relacja Małgorzaty Bieńkowskiej

Weekend 14-16 września w Przasnyszu był świętem wszystkich młodych ludzi. To właśnie w tych dniach odbywała się Kostkowiada- Spotkanie Młodzieży. Wszystko rozpoczęło się w piątek Mszą świętą. Potem uczestnicy brali udział w warsztatach z robienia różańców, które bardzo im się spodobały. Dzień zakończyły się koncertem uwielbienia połączonym z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Sobota była bardzo intensywnym dniem. Odbywały się warsztaty: wokalne z Kariną Krzywy – członkiem Siewców Lednicy, taneczne prowadzone przez członków Duszpasterstwa Akademickiego św. Krzyża oraz plastyczne, na których uczestnicy wykonywali papierowe figurki św. Stanisława Kostki. Po południu uczestnicy Kostkowiady oraz młodzież z całego Przasnysza zebrała się pod kościołem św. Wojciecha i wspólnie udała się na pielgrzymkę do Rostkowa . Tam odbył się program ewangelizacyjny, Msza św., której przewodniczył ksiądz biskup Mirosław Milewski oraz koncert zespołu FRAGUA. Do Przasnysza młodzież wróciła pod eskortą harcerzy z pochodniami. Warto podkreślić, że przez cały dzień w naszym mieście gościli twórcy programu telewizyjnego dla młodzieży Studio Raban, emitowanego w TVP1. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już niedługo w telewizyjnej Jedynce.

Niedziela była dniem wyjątkowym, ponieważ tego dnia odbyła się debata „Krzyżyk na drogę” , na której zaproszeni goście rozmawiali na temat powołania. Propozycję młodzieży organizującej spotkanie przyjęli Monika i Marcin Gomułkowie, czyli jedno z najpopularniejszych katolickich małżeństw w Internecie, s. Monika Boryca ze Zgromadzenia zakonnego Sióstr od św. Doroty – córek najświętszych serc oraz ks. Tomasz Niedziałek z parafii św. Józefa w Lublinie. Dyskusję prowadziła Małgorzata Bieńkowska. Kulminacyjnym momentem spotkania była wspólna Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wacława Depo. Po niej uczestnicy zjedli obiad i rozjechali się do swoich miast. –To był bardzo udany weekend i na pewno będę go miło wspominać – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Małgorzata Bieńkowska

Powiązane posty