Modernizacja drogi powiatowej Leszno – Annopol

O gruntowną modernizację drogi powiatowej Leszno – Annopol zabiegał radny powiatowy z Gminy Przasnysz Piotr Sekuna. Inwestycja jest od soboty realizowana zgodnie z założonym planem starostwa i PZD przebudowy, modernizacji i remontów ponad 200 km dróg w całym powiecie.

24 lipca radny Piotr Sekuna dokonał przeglądu inwestycji, ale dużo wcześniej wraz ze starostą przasnyskim i dyrektorem PZD uzgodnili szczegóły jej realizacji. W przeglądzie uczestniczył również radny gminny i sołtys Leszna Roman Modelski i mieszkanka Annopola Magdalena Jankowska, którzy aktywnie interesują się inwestycją.

Wcześniej staraniem radnego Sekuny i władz powiatu starostwo i PZD przebudowało most w Lesznie wraz z dojazdami, a wkrótce rozpocznie się modernizacja całej drogi powiatowej Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Mosaki – do granic powiatu.

Starostwo tylko w roku 2018 inwestuje w drogi na terenie gminy Przasnysz więcej niż średni powiat w Polsce we wszystkich swoich gminach razem. W ubiegłych latach również były realizowane wielomilionowe inwestycje drogowe Starostwa na ternie Gminy.

Na terenie Gminy Przasnysz – Starostwo i PZD staraniem władz powiatu i radnych Piotra Sekuny, Mariusza Szemplińskiego, Rafała Gotowca, czy sołtys Mirowa Wandy Marchlińskiej w ramach obecnego przetargu modernizuje też inne drogi powiatowe:

●Mchowo – Kijewice – Obrąb
●Karwacz – Lipa
●Przasnysz – Polny Młyn – Góry Karwackie
●Szczuki – Płoniawy Bramura
●Dobrzankowo – Fijałkowo – Wyrąb Karwacki
●Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Mosaki – do granic powiatu

To kontynuacja wielkich inwestycji drogowych powiatu, które Starostwo i PZD prowadzi na terenie wszystkich miast i gmin. Wykonawcy przygotowują właśnie do realizacji następne drogi powiatowe, na które Powiat pozyskał pieniądze.

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię.

Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty