Policyjne Działania pod nazwą „ZNICZ 2018”

Od 31 października br. od godz. 6.00 do 04 listopada br. do godz. 22.00 prowadzone będą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „ZNICZ 2018”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu przasnyskiego oraz osobom przebywającym w tym czasie na naszym terenie.

Zwyczajowo dzień „Wszystkich Świętych”, a także dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po tym dniu, charakteryzują się wzmożonym natężeniem ruchu. W konsekwencji tego należy spodziewać się nie tylko wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa i porządku na drogach, ale również zakłóceń płynności ruchu.

Skala zagrożenia wypadkami drogowymi na obszarze powiatu przasnyskiego jest bardzo wysoka. Od stycznia do 22 października 2018 r. na terenie działania naszej jednostki doszło do 49 wypadków drogowych, w których 60 osób zostało rannych, a 5 poniosło śmierć. Od wielu lat do najczęstszych przyczyn powodujących tragedie na drogach należą: przekraczanie dopuszczalnych prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, w szczególności godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Wobec powyższego Policjanci przypominają! o tym, że: Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,
• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,
• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,
Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

źródło: FB Policja Przasnysz

Powiązane posty