Pożar nieużytkowanego warsztatu szkolnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu

13 września bieżącego roku około godz. 22:45 doszło do pożaru warsztatu szkolnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu na ul. Mazowieckiej.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, paliło się wewnątrz budynku parterowego. W budynku odłączony był prąd elektryczny – nieużytkowane warsztaty szkolne od 2010 roku.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i otwarciu drzwi wejściowych budynku przy użyciu narządzi hydraulicznych, przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku i na zewnątrz podając dwa prądy gaśnicze wody (jeden na palące się wyposażenie, drugi prąd wody podany był przez okno na palące się pomieszczenie). Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po ugaszeniu widocznych płomieni przystąpiono do oddymiania budynku przy pomocy agregatu oddymiającego. Sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia oraz dokładnie przeszukano pomieszczenia w celu wykluczenia obecności osób postronnych. W budynku nikogo nie odnaleziono.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu i zniszczeniu uległo wyposażenie pomieszczenia w nieużytkowanym warsztacie szkolnym, 4 okna i drzwi wejściowe.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.

źródło: www.straz-przasnysz.pl

Powiązane posty