„Uratujmy krainę baśni”

Dnia 18.05.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewce wzięli udział w spektaklu promującym czytelnictwo „Uratujmy krainę baśni”. Na wstępie aktorka poinformowała wszystkie dzieci jak należy się zachowywać podczas trwania przedstawienia teatralnego. Ponieważ był to teatr interaktywny oznaczało to, że dzieci z widowni na prośbę aktorów biorą czasem czynny udział podczas spektaklu.

Podczas przedstawienia dzieci śledziły losy Jacusia i Telewizorka , którzy nakłaniali wszystkich do grania na komputerze oraz oglądania telewizji – twierdząc, że to o wiele lepsze od czytania książek. Jednak nasze dzieci przekonały Jacka, że warto jest porzucić klawiaturę i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia bez których świat dziecka byłby szary i smutny. Pomogły również uratować Wielką Księgę Baśni w której Telewizorek uwięził postacie z baśni tak, że nie można było jej otworzyć. Wszyscy bohaterowie z „Księgi baśni” prosili o pomoc – Kot w butach, księżniczka uwięziona w wieży zamku a nawet smok. Krainę Baśni uratował Jacek wraz z naszym uczniem Robertem Wywigacz. Królewna była tak szczęśliwa, że w zamian za okazaną pomoc była skłonna poślubić naszego ucznia. Robert grzecznie podziękował za taką propozycję i przyjął tylko posłane całusy z wieży.

W dzisiejszym świecie książki coraz częściej są zastępowane przez komputery. Teatrzyk pokazał nam jakie wartości posiadają książki oraz zachęcił dzieci do ich czytania.

Powiązane posty