Waldemar Trochimiuk: „Jestem przekonany, że Miasto Przasnysz zrealizuje budowę basenu”

„Informacja z fan page Waldemar Trochimiuk Burmistrz Przasnysza”

„Rozpoczęliśmy procedury zmierzające do budowy basenu w Przasnyszu w pełni przekonani, że jest to realne przedsięwzięcie. Opracowaliśmy projekt techniczny, otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, pozyskaliśmy pozytywną opinię Polskiego Związku Pływackiego. Z takim potencjałem złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o pozyskanie środków finansowych. Mieliśmy nadzieję, że takie dofinansowanie otrzymamy.

Mieliśmy również nadzieję na to, że starosta przasnyski Zenon Szczepankowski i część radnych powiatowych w tym nasi rodowici przasnyszanie jak nie chcą pomóc, to przynajmniej nie będą przeszkadzali. Niestety ze strony pana starosty i radnych zabrakło woli wspólnego działania. Ci państwo zapomnieli, że nie chodzi o wyścig na inwestycje, ale o budowę czegoś co mieszkańcom Przasnysza naprawdę jest potrzebne. Pan starosta stworzył kontrprojekty, m.in. lodowisko prawie „Torwar” – na dofinansowanie którego zaczął się ubiegać w Ministerstwie Sportu z tego samego programu co my na basen w Przasnyszu. Taki manewr pana starosty przekreślił możliwości ubiegania się o dofinansowanie naszej inwestycji, bo dwa baseny i dwa lodowiska w jednym powiecie, to nie jest pilna potrzeba, na którą można pozyskać środki zewnętrzne.

Dlatego też musiałem zaprzestać dalszych działań w tym roku. Jestem jednak przekonany, że Miasto Przasnysz zrealizuje budowę basenu. Jeśli tylko powiat nie będzie torpedował projektów Miasta Przasnysz i składał kontrwniosków. Istnieje bowiem możliwość pozyskania w przyszłym roku od 6 do 8 mln z Ministerstwa Sportu i do 10 mln zł z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Jeżeli dołożymy do tego możliwość pozyskania środków finansowych z PFRON i NFOŚ a także nowe władze powiatu pozytywnie spojrzą na naszą inwestycję, to kompleks sportowy ma realne szanse na budowę.”

Waldemar Trochimiuk

Powiązane posty