Wypadek samochodu ciężarowego w miejscowości Cichowo

24 grudnia bieżącego roku około godz. 14:50 doszło do wypadku drogowego na drodze powiatowej z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Cichowo w gm. Krzynowłoga Mała.

W chwili przybycia straży pożarnej, pojazd ciężarowy znajdował się poza jezdnią, na pobliskim polu. W środku auta znajdował się kierowca – nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy ustabilizowali kręgosłup w odcinku szyjnym i ewakuowali poszkodowanego z samochodu na noszach typu deska.Po ewakuacji w bezpieczne miejsce przystąpili do utrzymywania drożności dróg oddechowych, podali tlen oraz zabezpieczyli przed utratą ciepła.

Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego osoba poszkodowana została przekazana ratownikom medycznym, a następnie przewieziona karetką pogotowia do szpitala.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przedni zderzak i częściowo podwozie samochodu Iveco Daily.

W działaniach ratowniczych uczestniczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Krzynowłogi Małej.

Powiązane posty

Zostaw komentarz