Pożary pustostanów w Przasnyszu

22 lipca bieżącego roku w Przasnyszu na ul. Świerczewo około godz. 02:45 i 14:45 miały miejsce kolejne dwa pożary opuszczonego budynku mieszkalnego, natomiast o godz. 02:30 pożar budynku gospodarczego na ul. Zduńskiej.

W chwili przybycia straży pożarnej, pożarem objęte były śmieci w opuszczonych budynkach. Strażacy po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do gaszenia pożaru. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego prowadzili działania wewnątrz budynku gasząc pożar jednym prądem wody. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia dokładnie przeszukano w celu wykluczenia obecności osób postronnych. W budynkach nikogo nie odnaleziono.

Spaleniu uległy śmieci znajdujące się w budynkach oraz część konstrukcji więźby dachowej przy opuszczonym budynku mieszkalnym.

Straż Pożarna na obiekcie w budynku niezamieszkałym na ul. Świerczewo interweniowała łącznie czternaście razy (w tym 12 pożarów, 2 miejscowe zagrożenia). Przypuszczalną przyczyną wszystkich pożarów było podpalenie.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.

źródło: www.straz-przasnysz.pl

Powiązane posty